εορτασμός επετείου

Εορτασμός επετείου 25ης Μαρτίου 1821

Την Παρασκευή 22-3-2024 πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του 2ου Γυμνασίου Λιβαδειάς εορταστική εκδήλωση για την επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821, η οποία ήταν αφιερωμένη στον ήρωα της Ελληνικής Επανάστασης, Γιάννη Μακρυγιάννη. Η χορωδία του σχολείου μας συμμετείχε με τραγούδια του Ηλία Ανδριόπουλου από το έργο του" Γράμματα στον Μακρυγιάννη".Την εκδήλωση τίμησε με την παρουσία του ο Μητροπολίτης Θηβών, Λεβαδείας και Αυλίδος  κ.κ. Γεώργιος.

ψυχική υγεία-εκδήλωση

ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΨΥΧΙΚΗΣ ΥΓΕΙΑΣ

Στις 19 Οκτωβρίου με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ψυχικής υγείας το 2ο Γυμνάσιο Λιβαδειάς σε συνεργασία με την Ιερά Μητρόπολη Θηβών Λεβαδείας και Αυλίδος και το ΚΔΗΦ ΑΜΕΑ Ειδική Παιδεία πραγματοποίησε εκδήλωση για την ευαισθητοποίηση των μαθητών/τριών  στα θέματα ψυχικής υγείας. Κύρια ομιλήτρια ήταν η ψυχολόγος κα Χατζή Χαρούλα, ενώ οι μαθητές/τριες του Γ1 τμήματος δημιούργησαν κολάζ με συνθήματα και σκέψεις για την ψυχική υγεία.

χριστουγεννιατικη εκδήλωση 2023

Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023  και ώρα 19.30΄ πραγματοποιήθηκε η χριστουγεννιάτικη εκδήλωση του σχολείου μας. Οι μαθητές και οι μαθήτριες συμμετείχαν τραγουδώντας και απαγγέλοντας ποιήματα  και τραγούδια με χριστουγεννιάτικη και πρωτοχρονιάτική διάθεση.

ΔΕΙΤΕ ΕΠΙΣΗΣ
YT_MONDAY, 6 YT_MAY 2024